Naudingi patarimai

naudingi patarimai titebond navakoMedienos klijai

Išdžiuvus klijams, pirminis sukibimas yra pakankamai stiprus. 
Jūs galite testi sekantį suklijuotų detalių apdorojimą iš karto išdžiuvus klijams. Tačiau nepamirškite, kad klijų džiūvimo procesas užtrunka nuo kelių valandų iki dienų ir klijų stiprumas didėja proporcingai. Didelę apkrovą laikančias jungtis reiktų palaikyti be apkrovos 24-48 valandas, kol galutinai pasibaigs klijų susiformavimo reakcija. Maksimalų stiprimą klijai įgauna po 48val. Taip pat turėtu būti atliekami ir klijų stiprumo bandymai ar testai - po 48val.

Klijuodami dalis, kurios vėliau bus dažomos ar beicuojamos, naudokite apsauginę lipniąją juostą.
Išsispaudę klijai iš sujungimo gali apsunkinti dažymą. Dalims, į kurias neturi susigerti klijai, uždengti panaudokite lipniąją juostą. Apklijuotos su juosta dalys bus apsaugotos nuo dažams atsparių klijų.

Nustatykite optimalų „Titebond Liquid Hide Glue“ klijų suspaudimo laiką.
„Titebond Liquid Hide Glue“ yra ypač jautrūs drėgmei, todėl dažnai sunku pasakyti, kada nuimti spaustuvus. Spaustuvų nuėmimo laiką geriausia nustatyti šalia naujai suklijuotos ir suspaustos detalės padedant medienos atplaišą su ant jos užteptais „Liquid Hide Glue“ klijais. Kai klijai ant medžio atraižos išdžiūsta, galite nuimti spaustuvus. Palaukite bent 24 valandas prieš naudojant sujungtas detales pilnu apkrovimu.

Ypatingą dėmesį reikia atkreipti į projektus, kuriuose naudojama įvairių rūšių mediena.
Kai projekte naudojama įvairių rūšių mediena, svarbu kad visos medžio dalys turėtų tą patį drėgmės kiekį. Tai pasiekti padės visos medienos laikymas toje pačioje šiltoje ir sausoje vietoje.

Kaip tinkamai įdėti dažus į „Titebond“ medienos klijus.
Dažais anilino pagrindu galima pakeisti alifatinės dervos klijų spalvą. Vienu ar dviem vandens lašais suformuokite iš miltelinių dažų pastą prieš juos dėdami į dažus. Tai padės išvengti sušokimo klijuose. Pirmiausia įdėkite nedidelį dažų kiekį, kadangi mažas kiekis gali žymiai pakeisti spalvą. Prieš priimdami galutinį sprendimą dėl spalvos, leiskite dažytų klijų mėginiui išdžiūti. Kai mišiniai išdžiūsta, jų spalva gali skirtis nuo šlapios būsenos.

Sutrumpinkite suspaudimo laiką vakuuminiame prese.
Norėdami sutrumpinti suspaudimo laiką vakuuminiame prese, įdėkite į vakuuminį maišą storą medžio gabalą drėgmei iš klijų sugerti. Šis metodas geriausiai tinka laminuojant daug plonų vienasluoksnių fanerų, kadangi klijuose esantis vanduo prisotina faneras.

Pasiekite geresnius rezultatus klijuodami aliejuotas ar didelį tanino rūgšties kiekį turinčias medienos detales.
Dirbdami su mediena, kuri turi didelį tanino rūgšties kiekį, ar kuri laikoma aliejinga, gerą surišimą gausite nušluostę jungtis acetonu prieš klijavimą. Acetonas pašalina teršiančias medžiagas iš medienos porų surišimo paviršiuje ir greitai išdžiūsta be jokių liekanų. Gerą surišimo paviršių taip pat galima pasiekti nušlifuojant ar nuobliuojant medieną prieš pat klijavimą.

Apsisaugokite nuo „pakopinių“ jungčių savo projektuose.
Tokios iškilusios jungtys paprastai atsiranda kai kartu klijuojamos skirtingą drėgmės kiekį turinčios detalės gaminant stalviršį ar spintos duris. Svarbu užtikrinti, kad visa projekte naudojama mediena turėtų tą patį drėgmės kiekį, prieš pradedant projektą. Vienas iš būdų užtikrinti, kad mediena turėtų panašų drėgmės kiekį, yra leisti medienai aklimatizuotis ar palaikyti ją dirbtuvėse savaitę ar dvi.

Apsisaugokite nuo „įgilintų“ jungčių savo projektuose.
Klijai vandens pagrindu, tokie kaip „Titebond Original“ ar „Titebond II“ stiprina siūlę, kai jie atiduoda drėgmę į supančią medieną. Ši drėgmė šiek tiek išbrinkina medieną abejose jungties linijos pusėse. Jei detalės nuobliuojamos ar nušlifuojamos prieš išnykstant šiam pabrinkimui, drėgna mediena šalia jungties toliau džius ir šiek tiek susitrauks lyginant su likusia medžio dalimi. Leiskite savo projektui džiūti kelias dienas prieš šlifavimą ar obliavimą.

Gali būti pageidautina suspausti suklijuotą mazgą.
Nors suspaudimas nereikalingas daugumai projektų, jis gali būti pageidautinas. Suspaudus, klijų linija bus plonesnė ir estetiškai malonesnė. Be to, jei klijuojami substratai turi daug atminties, suspaudus dalis, jos bus išlaikomos plokščioje padėtyje, kol klijai subręs ir tokiu būdu bus pasiektas geresnis surišimas.